Fit Bir Vücuda Sahip Olmanızı Sağlayacak 10 Farklı Spor!

Sağlıklı yaşamak ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen herkes, bunun spor ve beslenme ile mümkün olabileceğini gayet iyi bilir. Ancak ne yazık ki herkes fit olmak istese de, bunun gerekliliklerini yerine getiren pek az insan vardır. Peki, fit olmak için ne yapmalıyız? Az önce de belirttiğimiz gibi fit olmak için spor yapmak ve sağlıklı beslenmek şart. Üstelik bu konuda da birçok farklı spor seçeneğimiz bulunuyor. Bu yazımızda, fit bir vücuda sahip olmak isteyen ve bunu da farklı bir spor dalıyla gerçekleştirmek isteyen kişilere özel egzersiz önerileri yapacağız. İşte fit bir vücuda sahip olmanı sağlayacak 10 farklı spor!

 

  1. Suda aerobik

Özellikle son yıllarda suda yapılan egzersizler giderek daha popüler bir hal almaya başlıyor. Çünkü su, yapılan her egzersize doğal bir direnç ekleyerek yakılan kalori miktarını bariz bir şekilde arttırıyor. Suda aerobik yapmanın ise, saatte 501 kalori gibi önemli bir başarıya sahip olduğu biliniyor!

 

  1. Eliptik bisiklet

Bir kardiyo egzersiz aleti olarak bilinen eliptik bisiklet de fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için diğer alternatif. 1 saatte 455 kalori gibi ciddi bir kayba neden olduğu için kilo vermenin de en etkili yollarından biri olarak görülüyor.

 

  1. Kayak

Öğrenmenin pek kolay olduğu söylenmese de bu kış sporu da en fazla kalori yaktıranlar arasında yer alıyor. Kar kayağı ile ortalama 391 kaloriden kurtulmak mümkün!

 

  1. Vinyasa

Yoganın bir türü olan vinyasa, fit bir vücuda sahip olmak için farklı bir egzersiz sisteminden yararlanmak isteyenlerin imdadına koşuyor. Sen de Vinyasa ile 364 kalori gibi ciddi bir miktarda kalori yakabilirsin.

 

  1. Klasik dans

Düşünsene; hem dans ediyorsun hem de kilo veriyorsun! Üstelik bu söylediğimiz hayal değil, gerçek. Klasik dans ile 273 kalori gibi ciddi bir oranda kalori kaybedebilirsin.

 

  1. Voleybol

Sevilen bir spor dalı olan voleybol da, kısa sürede çokça kalori yaktıranlardan. Voleybol oynayarak saatte 364 kalori yakmak mümkün.

 

  1. Bisiklet sürme

Bisiklet sürmek, kabul edelim ki birçok spor dalına göre daha zevkli. Üstelik ciddi şekilde de efor gerektiriyor. Sen de hafif tempoda bisiklet sürerek saatte 364 kalori kaybedebilirsin.

 

  1. Beyzbol

Ülkemizde pek de popüler olmayan bu önemli spor dalının saatte 455 kalori kaybettirdiği biliniyor.

 

  1. Golf

Kim golf oynayarak kilo kaybetmek istemez ki? Tıpkı beyzbol gibi golf da ülkemizde fazla popüler olmayan ancak saatte 391 kalori kaybedilmesini sağlayan etkili spor dallarından biri.

 

  1. Tai- Chi

Ünlü dövüş sporu Tai- Chi, fit bir vücuda sahip olmak ve bunu da farklı bir egzersiz sisteminden yararlanarak yapmak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir. Bu dövüş sanatı ile saatte 273 kalori kaybetmek mümkün.

 

Bu yazılarımız da ilgini çekebilir: 

Pilates Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Crossfit Nedir? Nasıl Yapılır?

Sporda Motivasyonunu Zirveye Taşıyacak 11 Yöntem

 

Smiley face
KULLANICI YORUMLARI
Görüşleriniz İletilmiştir, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gönder