Hacim Kazanmak İçin Hangi Supplementleri Kullanmalıyız?

Birçok sporcu farklı supplementleri bir arada kullanıyor. Supplementleri bir arada kullanmak, birden fazla amacı bünyesinde barındırıyor. Bazı sporcular kas kütlesi için supplement kombinasyonu kullanırken bazı sporcular da hacim için supplement kombinasyonu kullanabiliyor ve bu kombinasyonlar, kişinin amacı doğrultusunda oluşturuluyor. Yani hacim kazanmak isteyen kişi için uygun olan bir kombinasyon, farklı bir amacı olan kişinin kombinasyonu ile her zaman birebir örtüşmüyor. Bu yüzden kişinin supplementler ve kombinasyonları hakkında bilgi sahibi olması çok önemli. Eğer senin de aklında “Hacim kazanmak için hangi supplementleri kullanmalıyız?” sorusu varsa aşağıda hacim kazanmak için supplement kombinasyonlarını ve ürünlerini bulabilirsin. Keyifli okumalar!

 

İzole Protein Tozu + Kreatin

İzole protein tozu ve kreatin, hacim kazanmak isteyenler için muhteşem bir kombinasyondur. İzole protein tozlarında protein miktarı fazla olduğu gibi; şeker, yağ ve karbonhidrat miktarları da oldukça azdır. Hatta aşağıda yer verdiğimiz ürünümüz; uygulanan yüksek ayrıştırma teknolojisi ile şeker, yağ ve karbonhidrat barındırmaz. İzole protein tozunu kreatin ile desteklemek ise oldukça faydalıdır. Kreatin; gücü ve dayanıklılığı artırır, beyin gücünü geliştirmeye yardımcı olur, protein üretimini destekler ve en önemlisi kas hacmini artırır.

Kombinasyon Ürünleri: Ultimate Iso Cool Protein + Amino 2002 + Creatine

 

Hidrolize Protein Tozu + Kreatin + Koenzim

Hidrolize protein tozu enzimatik hidroliz tekniği ile izole ve konsantre whey proteininden üretilir. Üretimde peptit bağlar ayrışır ve protein vücutta önceden sindirilmiş gibi hareket eder. Böyle hareket etmesi, hızlı bir şekilde kana karışmasını sağlar. Bu nedenle; konu hacim kazanmak olduğunda, hidrolize protein tozları iyi bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; aşağıda yer verdiğimiz hidrolize protein tozu ürünümüz, 33 g premium kalitede proteini, 15 g ve üstü gerekli amino asitleri, 7.5 g BCAA içeriği ile hacim kazanmak isteyenler için ideal bir üründür. Bu ürün aynı zamanda; insan vücudunda bulunan benzer bir enzim karışımı ile işlendiği için hızlı güçlenmeyi, hacim kazanmayı ve yenilenmeyi destekler. Kas dokusu ve protein ihtiyacı için kullanılan bu başarılı ürün ile birlikte kreatin kullanılarak, etkisi artırılabilir. Kreatin; beyni enerjik tutmak, kasları korumak ve vücut fonksiyonlarının etkili bir şekilde yerine getirilmesi için oldukça faydalıdır. Bu kombinasyon Coenzym Q-10 ile de desteklenebilir. Kas gelişimini ve bağışıklık sistemini destekleyen Coenzym Q-10, enerji kaybı yaşayan kişiler için etkilidir.

Kombinasyon Ürünleri: Hydrocool Protein + Creatine + Coenzyme 


 

Hidrolize Sığır Eti Protein Tozu + Amino 2002 + BCAA + Kreatin

Sığır eti protein tozu, son zamanlarda birçok sporcu tarafından kullanılmaktadır. Aşağıda yer alan sığır eti protein tozu ürünümüz ise muadillerine göre %350 daha konsantre bir şekilde üretilmektedir. 0 yağ, 0 şeker ve 0 karbonhidrat içeriği ile sadece 96 kaloridir. Hızlı bir şekilde kas kütlesi ve hacim kazanmayı destekler. Kişinin günlük protein ihtiyacını etkili bir şekilde karşılamasını sağlar. Sığır eti protein tozunu amino asit ile desteklemek ise performansın artmasına, kas gelişimine ve kas kaybının önlenmesine yardımcıdır. Bir diğer önemli supplement olan BCAA; kas gelişimini destekler, protein sentezinin başlamasına yardımcı olur, kas kaybını ve ağrılarını azaltır, dayanıklılığı artırır. Kreatin ise vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi, kas kütlesinin korunması ve verimliğin artmasına faydalı olduğu gibi hacim kazanmayı da destekleyicidir. Kombinasyon türlerini aşağıda bulabilirsin.

Kombinasyon Ürünleri: Ultimate Carnebolic + Creatine + Amino 2002

Konsantre Protein Tozu + Amino 2002 + Kreatin + Koenzim

Konsantre protein tozu günlük protein ihtiyacını karşılamak ve kas gelişimini desteklemek isteyenler için oldukça faydalı bir üründür. Örneğin aşağıda yer verdiğimiz ürünümüz, kendi kategorisinde %83,3 ile en yüksek proteine sahiptir. Düşük yağ ve sadece 1 g şeker içermesi de oldukça avantajlıdır. Bu protein tozu, amino asitler ile rahatlıkla desteklenebilir. Bu sayede performans artışı ve kas gelişimi sağlanır; kas kaybının önüne geçilir. Kreatin ile bir kombinasyon yapmak ise protein üretimini destekler, kas hacminin artmasını sağlar ve beyin gücünün gelişimini sağlar. Aynı şekilde kombinasyon, koenzim ile desteklenerek kas gelişimi ve performans artışı sağlanabilir. Kombinasyon türlerini aşağıda bulabilirsin.

Kombinasyon Ürünleri:

  1. Whey Prostar + Coenzyme Kombinasyonu
  2. Whey Prostar + Creatine + Amino Asit Kombinasyonu
  3. Whey Prostar + Creatine Kombinasyonu
  4. Whey Prostar + Creatine + Coenzyme Kombinasyonu

 

Dilersen sen de Ultimate Türkiye’den herhangi bir ürün (protein tozu/ karbonhidrat tozu) alımında, 2. üründe sana özel olarak sunulan %20 veya %25 indirim fırsatından yararlanabilirsin!

Smiley face
KULLANICI YORUMLARI
Görüşleriniz İletilmiştir, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gönder