İş Çıkışı Spora Gitmeyi Rutin Haline Getirenlerin Yaşadığı 6 Güzel Durum

Sabah işten önce spora giden insandan daha fazla tebrik edilesi bir insan varsa, o da iş çıkışı spora gitmeyi rutin haline getiren o arkadaştır! Biz senin motivasyonuna, yaşam enerjine hayranız! Bu ne istikrar, bu ne istek! Gel de o zaman biraz sen ve senin gibilerden biraz bahsedelim.

İnsanlar enerjine, disiplinine, yaşam enerjine, motivasyonuna hayran kalıyor

İnsanların senin enerjini, motivasyonunu ve dahasını tebrik ettiği cümleler, senin için standartlaşmış durumda. Aslında senin için o kadar da büyütecek bir durum yok. Sen aylardır veya yıllardır yaptığın gibi gün içinde sporunu düşlüyor ve iş bittikten sonra o çok sevdiğin şeyi yapıyorsun. Ama insanlar “Vallahi sendeki de istikrar!”, “Ben de senin gibi olmak istiyorum!”, “Nasıl yapıyorsun, zor olmuyor mu?” cümlelerini kurmaktan kendini alıkoyamıyorlar. Ne diyelim artık, darısı onların da başına!

İş çıkışı sporu rutin bir hale getirmen yaşamının her alanına yansımış; özellikle de beslenmene!

“Nasılsa akşam spora gidiyorum.” diyerek hamburger, patates kızartması yemek yok! Nasıl ki haftanın belirlediğin günleri hiç bozmadan spora gidiyorsan, beslenmene de öyle dikkat ediyorsun. Ara öğünlerini eksik etmiyorsun, kaçamak yapmıyorsun, dengeli bir şekilde beslenmeye özen gösteriyorsun. Ne diyelim, vallahi bravo!

Bütün gün sporu düşünüyorsun

Yani her insanın hayatında, bu kadar saygı duyduğu ve sevdiği bir şey olması kesinlikle şart; onda hemfikiriz. Gün içinde hem spora gitmeyi bu kadar isteyip, hem de bu isteğinin diğer işlerin önüne geçmesine nasıl izin vermiyorsun; şaşkınız. Dört dörtlük işlerini yapıyor, mesaiye kalmıyor ve spora belirlediğin saatte gidiyorsun. Hatta gün içinde “Şu hareketin arkasına şunu 3 set yaparım, sonra da şu hareketi yaparım.” dediğini duyar gibiyiz.

Sağlıklı olmanın keyfini yaşıyorsun

Hani bazı arkadaşların sana soruyor ya; “Zor olmuyor mu? Yorulmuyor musun?” diye. Biz de seninle beraber onlara “Pehhh!” diyoruz. Zımba gibisin zımba! Maşallah! Sağlıklı halin, hayatının her haline yansıyor. Güzel besleniyorsun, konsantrasyonun yüksek, güzel uyuyorsun, enerjin tavan.

Hiç çekinmeden fedakârlıklar yapmayı biliyorsun

Fedakârlık yapmayı seviyorsun. Bazen sosyal ortamından fedakârlık yapıyorsun, bazen beslenmeden, bazen de zamanından… Arkadaşların cuma akşamı bir şeyler içmeye giderken, sen tereddüt etmeden spor salonuna gitmeyi biliyorsun.

Spor salonuna girdiğin ilk andan itibaren bütün yorgunlukları unutuyorsun

Eğer gün içerisinde işlerden dolayı bir şekilde yorulduysan, spor salonuna ilk adımını attığın andan itibaren, sanki sabah yatağından yeni kalkmış gibi hissediyorsun. Enerjin ve motivasyonun bir anda %100 oluyor!

Ultimate Nutrition Türkiye olarak motivasyonun ve enerjin için seni kutluyoruz! Cansın, bir tanesin! ?

Smiley face
KULLANICI YORUMLARI
Görüşleriniz İletilmiştir, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gönder