Supplement Kombinasyonu Nedir? Ne Tür Supplementleri Kombine Etmeliyiz?

Vücut geliştirme ile ilgilenen veya kilo almak, kilo vermek gibi çeşitli amaçlara yönelik olarak spor yapan kişiler, supplement yardımına başvurarak bu süreci desteklemek isteyebilirler. İşte supplement kombinasyonu da bu konuda karşımıza çıkan bir kavramdır. Peki supplement kombinasyonu nedir, supplement kombinasyonu yapmak ne işe yarar?

Supplement kombinasyonu, ürünlerin yukarıda saydığımız amaçlar doğrultusunda birbirleriyle eşleştirilmesi ve bu şekilde kullanılması anlamına gelir. Ürünlerin birbirleriyle eşleştirilmesindeki amaç ise kullanıcıların ürünleri ne amaçla kullanacağına dair bir yönlendirme yapabilmek; yani onlara yardımcı olabilmektir. Sonuçta her insanın spor yaparken aklında başka bir hedef olabilir. Bu nedenle de her amaca yönelik farklı supplement kombinasyonları önerilebilir. Supplement kombinasyonları, kişilerin hedeflerine yönelik olarak yaratıldığında hem onları bilgilendirmeye hem de daha bilinçli tüketim yapmalarına olanak sağlar.

Kişilerin spor yapmaktaki hedefleri arasında kas yapmak ve yağ yakmak bulunabilir. Bazılarıysa yalnızca sağlıklı yaşamak için spor yapabilir. Bunlar gibi birçok farklı hedef söz konusu olabileceği için, tek bir supplement kombinasyonu doğal olarak yeterli değildir. Bu nedenle farklı beklentilere yönelik çeşitli kombinasyonlara yer verilir.

Örnek vermek gerekirse; kas yapmak için spor yapan bir kişi, kaslarındaki protein sentezini maksimumda tutmak, zaman içinde performansını artırmak gibi amaçlara sahiptir. Yani onun için kas yapmak, kilo almak, hacim artırmak, performans artırmak gibi hedefler söz konusudur. Bu hedeflere yönelik uygun kombinasyonların zaten var olması, kişinin kafasındaki soruları cevaplamasına ve bu konuda tatmin olmasına yardımcı olur. İşte protein tozları, amino asit çeşitleri, BCAA ürünleri, kreatin, kilo aldırıcı ürünler; bu noktaya devreye giren ve kişiyi amacına ulaştıracak olan ürünlerdir. Bu nedenle farklı ürünlerin kombinasyonlarına yer vermek, kişiye daha fazla yardımcı olmak anlamına gelir.

 

Ne Tür Supplementleri Kombine Etmeliyiz?

“Supplement kombinasyonu nedir ve ne işe yarar?” sorularını yanıtladıktan sonra, şimdi bir de ne tür supplementleri kombine edebileceğimize bakalım.

 

Kilo almak, kas kütlesini artırmak ve yüksek performans:

Spor yaparken bu amaçlara sahip kişiler; kilo almalarını destekleyici toz formundaki karbonhidrat ürünlerini farklı supplementler ile birlikte kullanabilirler. Örnek vermek gerekirse; toz formda karbonhidrat ürünü olarak adlandırabileceğiniz Ultimate Muscle Juice Revolution’un içeriğinde; konsantre whey proteini, izole whey proteini, izole süt proteini, hidrolize whey proteini, izole yumurta proteini, micellar kazein, konsante süt proteini ve kalsiyum kazeinat bulunur. Bu nedenle bulk ya da kilo alma döneminde sporcuların olumlu sonuçlar elde etmelerine ciddi biçimde yardımcı olur ve şu ürünlerle kombine edilebilir; (2+1) 3 ürün ile birlikte kullanılabilir:

Ultimate Muscle Juice Revolution + Creatine + Amino 2002

Kilo alma dönemini destekleyen bu karbonhidrat tozu (Ultimate Muscle Juice Revolution), performansı artırırken bir yandan da vücutta su tutarak belirgin bir kas görünümüne yardımcı olan Creatine ile birlikte kullanılabilir.

Aynı şekilde, içerdiği amino asitler ile kas kütlesini artırmak ve spor sonrası kas yorgunluğunu, yani kas yıkımını önleyen Amino 2002 ile birlikte de kullanılabilir. Amino 2002 ayrıca, Ultimate Muscle Juice Revolution dışında protein tozlarının ve karbonhidrat tozlarının tüm çeşitleriyle kombine edilebilmektedir.

Ultimate Carnebolic + Creatine + Amino 2002

Kilo alma sürecini ve hacimlenmeyi artıran bu ürün, enzimler ile birlikte çalışarak kas oluşumuna destek olan Coenzyme Q-10 kapsülleriyle birlikte de kullanılabilir.

Bu ürün benzer şekilde, kas dokusunu besleyerek gelişimini sağlayan güçlü bir amino asit olan BCAA ile birlikte de kullanılabilir. Hızlı bir şekilde kana karışma özelliği olan BCAA, kas kütlesinin artmasına ciddi şekilde yardımcı olur.

Kilo vermek, yağsız ve hızlı bir şekilde kas kütlesini artırmak:

Spor yaparken kilo almadan yağsız ve hızlı bir şekilde kas kütlesini artırmak isteyen kişiler, tercihlerini; sağlıklı şekilde kilo vermek, kas kütlesini artırmak ve hayallerindeki vücuda kavuşmak isteyen sporculara yardımcı olan; içerisinde yağ şeker ve karbonhidrat bulundurmayan Ultimate Iso Cool Protein 2270 Gr isimli üründen yana kullanabilirler ve kas gelişimini destekleyen şu ürünlerle kombine edebilirler:

Ultimate Iso Cool Protein + Amino 2002 + Creatine

(Amino 2002, içerdiği amino asitler ile kas kütlesini artırmak ve spor sonrası kas yorgunluğunu yani kas yıkımını önlemeye yardımcı olur.)

Ultimate Iso Cool Protein 

(Creatine, performansı artırır ve vücutta su tutarak belirgin bir kas görünümüne yardımcı olur.)

Ultimate Iso Cool Protein + Coenzym

(Coenzym, enzimlerle birlikte çalışarak kas oluşumuna destek olur.)

 

Protein ihtiyacını karşılamak, performans ve kas gelişimini sağlamak:

Spor yaparken protein ihtiyacını karşılayarak kas yapmak isteyen kişiler, yüksek saflıktaki protein oranı ile kas kütlesini destekleyen ve her seviyede sporcunun kullanımına açık olan Prostar Whey’i kullanmayı tercih edebilirler. Bu özel ürün ise etkisini artırmak için şu ürünlerle kombine edilebilir:

Prostar Whey + Creatine +Coenzym

Yukarıda yer verdiğimiz tüm bu ürün eşleştirmeleri, kişilerin hem bilinçli bir şekilde supplement kullanmalarını sağlar hem de amaçlarına kısa sürede ulaşmalarına yardımcı olur.

Dilersen sen de Ultimate Türkiye’den herhangi bir ürün (protein tozu / karbonhidrat tozu) alımında, 2. üründe sana özel olarak sunulan %20 veya %25 indirim fırsatından yararlanabilirsin! 

Smiley face
KULLANICI YORUMLARI
Görüşleriniz İletilmiştir, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gönder